Конкурс за боравак у истраживачкој лабораторији у Француској

Амбасада Француске и Француски институт у Србији додељују стипендије за научне боравке у Француској за истраживања на пољу јавног здравља и добробити становништва у контексту борбе против климатских промена.

Стипендије су намењене за краће боравке у истраживачкој лабораторији у Француској у периоду од 15. августа 2016. до 31. децембра 2016. године.

Трајање боравка је од 2 до 4 недеље.

Области истраживања: Науке о живим системима, техничке и природне науке везане за заштиту животне средине, инжењерство и иновације, биотехнологија, примењена медицина.

Профил кандидата: Истраживачи свих нивоа који раде у истраживачком тиму у Србији (асистенти, докторанди, истраживачи, предавачи, професори, лекари, инжењери и други).

Рок за пријаву: 30. јун 2016. године

Стипендија покрива трошкове живота, смештаја и осигурања.

Више информација о овом програму стипендија и начину пријаве можете наћи на сајту Француског института у Србији, на линку који можете наћи овде