КОНКУРС ЗА СТИПЕНДИЈУ ЗА ЈЕДНОСЕМЕСТРАЛНИ СТУДИЈСКИ БОРАВАК НА УНИВЕРЗИТЕТУ У БАМБЕРГУ (НЕМАЧКА)

Драги студенти, уколико размишљате о мобилности и желели бисте да један део својих студија проведете у иностранству, сада је права прилика за то. Универзитет у Бамбергу позива студенте Универзитета у Крагујевцу на размену у трајању од једног семестра (септембар 2015. – фебруар 2016.).

Потребна документа за пријаву:

• Мотивационо писмо (1 до 2 стране)
  • CV са фотографијом (обавезно навести контакт адресу и телефон)
  • Листа положених испита
  • Копије диплома (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер или докторских студија)
  • 1 писмо препоруке
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика*

За овај програм размене могу се пријавити заинтересовани студенти на свим нивоима студија!!!

Сва документа можете послати на razvojkarijere@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00-16:00 часова.

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 17. ЈУН 2015. ГОДИНЕ

Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра
  • Смештај у студентском дому
  • Бесплатан курс немачког језика
  • Buddy system – подршка локалних студената по доласку у Бамберг
  • Екскурзије

Напомене:

1.) Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском или на немачком језику (није потребан званичан превод судског тумача);

2.) Уколико немате сертификате који потврђују ваше језичке вештине (за енглески и/или немачки) можете затражити језичку потврду од вашег професора са факултета (са подацима колико дуго учите дати језик, који је то CEFR ниво и коју оцену сте имали);

3.) Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет:)

Уколико сте заинтересовани, овде можете видети који су предмети доступни на енглеском језику, а које бисте слушали током мобилности, односно вашег студијског боравка на Универзитету у Бамбергу.

Заинтересовани студенти који говоре немачки језик, наравно, могу погледати целокупну понуду Универзитета у Бамбергу и одабрати и предмете које би слушали на немачком језику. Студијске области можете видети овде.