Конкурс за стипендирану мобилност студената на Политехничком универзитету у Торину (Италија)

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Политехничком универзитету у Торину студенти Факултета инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за размену у зимском семестру академске 2017/18. године, и то:

• студенти основних академских студија (5 месеци)

• студенти мастер академских студија (5 месеци)

• студенти докторских академских студија (5 месеци)

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 11. мај 2017. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите форму)

• Уговор о учењу (за студенте основних и мастер академских студија- молимо преузмите форму)

• Предлог плана студија/истраживања (за студенте докторских академских студија- молимо преузмите форму)

• Листа/е положених испита (и превод на енглески језик)*

• Копија дипломе са претходних нивоа студија- за студенте мастер и докторских академских студија (и превод на енглески)*

• Потврда/сертификат о познавању енглеског и/или италијанског језика (мин. Б1 ниво)

• Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената од стране судског тумача.

Битне информације о студијским програмима на Политехничком универзитету у Торину можете видети ОВДЕ и ОВДЕ.

Водич за студенте можете видети ОВДЕ

Инструкције за студенте докторских академских студија преузмите ОВДЕ.

Напомене:

1. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског и/или италијанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима.

3. Додатне информације за стране студенте можете видети ОВДЕ.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Политехничком универзитету у Торину.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од Политехничког универзитета у Торину.

5. Политехнички универзитет у Торину одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност, Торино