Летњи курсеви у Немачкој за студенте у оквиру DAAD програма стипендирања

Стипендија је намењена похађању  курсева језика, стручних курсева и курсева о култури Немачке на државним  високошколским установама, као и на језичким институтима у оквиру високошколских институција.

Циљ овог програма је да омогући студентима и дипломцима да унапреде знање немачког језика и познавање културе Немачке.

Курсеви трају најмање 18 радних дана (3-4 недеље) са најмање 25 часова у току недеље.

Настава се одвија на немачком језику у летњим месецима (најраније од маја).

DAAD обезбеђује делимичну стипендију, као и паушалу путних трошкова (уколико горе наведени износ не покрива трошкове курса, смештаја итд. кандидати преосталу суму обезбеђују сами).

Профил кандидата:

• Студенти основних академских студија (са завршеном другом годином студија),
  • Студенти на завршној години студија (под условом да по завршетку основних студија одмах наставе са мастер студијама) и
  • Студенти мастер судија
  • Познавање немачког језика (најмање ниво Б1)

Рок за пријаву: 15. 11. 2013.

Напомена: Пријава за стипендију врши се оnline: info@belgrad.diplo.de. У пријавном (онлине) формулару кандидати треба да означе за који се курс пријављују.
Пријава је важећа тек када комплетна документација (заједно са одштампаном онлине пријавом) буде послата у папирној форми Амбасади СР Немачке у Београду, на адресу:

Амбасада Немачке
Одсек за културу
Незнаног Јунака 1а
11040 Београд

Више о програму и начину пријаве видети на: DAAD

Извор: Најстудент