Мађарски програм стипендија

Мађарски програм стипендија „Stipendium Hungaricum“ расписао је конкурс за доделу стипендија за основне, мастер и докторске студије на Универзитету Еотвос Лоранд у Будимпешти у Мађарској за школску 2017/2018 годину.

„Stipendium Hungaricum“ промовише културни дијалог, економске и културне везе између Мађарске и других држава.

Програм нуди:
  • покривене трошкове школарине
  • месечну стипендију у износу од 40.460,00 форинти (око 130 ЕУР) за основне и мастер студијске програме, односно 140.000,00 форинти (око 450 ЕУР) за докторанде
  • смештај у студентском дому или накнаду за смештај у износу од 40.000,00 форинти (130 ЕУР)
  • здравствено осигурање.

За академску 2017/2018. годину, Универзитет Еотвос Лоранд нуди 58 студијских програма из шест области.

Више информација о програмима можете пронаћи овде.

Рок за слање пријава Темпус фондацији је 05. март 2017. године. Пријављивање се врши online, а упутство за пријављивање је доступно на www.stipendiumhungaricum.hu.

За више информација о процедури пријаве можете наћи у Конкурсној документацији или на званичној интернет страници Универзитета Еотвос Лоранд и „Stipendium Hungaricum“ програма.

За све додатне информације у вези са студијским програмима, можете се обратити Међународној канцеларији Универзитета Еотвос Лоранд (iro@elte.hu).