Макс Вебер стипендије за студије у Италији академске 2015/16. године

Сваке године су у оквиру Макс Вебер програма доступне једногодишње и двогодишње стипендије у области друштвених и хуманистичких наука.

Макс Вебер програм је постдокторски програм обуке намењен младим постдокторантима који су завршили докторске студије у области економије, права, историје, друштвених и политичких наука у протеклих 5 година и који желе да напредују у свом истраживању и академској пракси.

Годишње се додели 40 – 45 стипендија.

Домаћин програма: Европски универзитетски институт у Фиренци

Рок за пријаву: 25. октобар 2014.

За овај програм могу конкурисати кандидати свих националности који су одбранили докторску тезу или им је теза прихваћена за одбрану до 01. септембра.

Овим програмом стипендија стипендистима је обезбеђена стипендија у висини 2000 еура месечно, као и повраћај трошкова пута (повратна карта до Фиренце и назад). Трошкове смештаја, здравственог осигурања и такси сносе сами кандидати.

Више о програму видети овде.