Mathematics for Life Sciences: Стипендије за мастер студије математике у Француској 2014. године
Математичка фондација Џејк Хадамард нуди сваке године шест једногодишњеих стипендија талентованим студентима који се пријаве за мастер програм Mathematics for Life Sciences (студије математике у корелацији са билогијом, медицином и екологијом) на департманима примењене математике на једном од следећих универзитета чланица: на универзитету École polytechnique, универзитету École Normale Supérieure de Cachan и Paris Sud универзитету у Орсају.

Стипендије су намењене студентима који имају завршене основне студије математике (или дисциплина повезаних са њом) и који су завршили или завршавају прву годину мастер или докторских студија на француским и иностраним институцијама током 2013/14. академске године.

Стипендије су доступне само за другу годину мастер студија.
Стипендија покрива 10 000 еура годишње, паушалу за трошкове школарине, здравствено осигурање и трошкове пута (повратна карта од њихове матичне земље до Француске и назад).

Пријава се врши електронским путем на адреси: Foundation

Рок за пријаву: 09. фебруар 2014.

Више о програму и начину пријаве видети на: FoundationH