Нове стипендије у оквиру Фулбрајт програма за академску 2017/18. годину

Амбасада Сједињених Америчких Држава у Србији расписала је у оквиру Фулбрајт програма два нова конкурса за академску 2017/18. годину за које могу конкурисати заинтересовани кандидати из Србије:

1. Fulbright Graduate Study Program намењен је похађању мастер студија на универзитетима у САД у трајању од годину дана или дуже.

Доступне студијске области:

Agriculture, American History, American Literature, American Studies, Anthropology, Archaeology, Biological Sciences, Chemistry, Communications, Computer Science, Economics, Education, Engineering, Environmental Sciences, Geography, Geology, Information Sciences, Journalism, Library Science, Linguistics, Mathematics, Philosophy, Physics/Astronomy, Political Science, Psychology, Social Work, Sociology, TEFL/Applied Linguistics.

Профил кандидата:

• Завршене основне студије у време пријаве;
  • Познавање енглеског језика (одабрани кандидати ће полагати TOEFL и GRE тестове).
  • Кандидати који моги конкурисати за Ј-1 визу, која подразумева да се стипендиста врати у матичну земљу на минимум 2 године по истеку периода стипендирања.

Више информација о овом програму и начину пријаве можете наћи овде.

2. Fulbright Non-degree Research Program намењен је студентима докторских студија са универзитета у Србији за спровођење истраживања везаног за докторску дисертацију у САД.

Трајање стипендије је од 6 до 9 месеци.

За овај програм могу аплицирати студенти докторских студија следећих области:

Agriculture, American History, American Literature, American Studies, Anthropology, Archaeology, Biological Sciences, Chemistry, Communications, Computer Science, Economics, Engineering, Environmental Sciences, Geography, Geology, Information Sciences, Journalism, Library Science, Linguistics, Mathematics, Philosophy, Physics/Astronomy, Political Science, Psychology, Social Work, Sociology, TEFL/Applied Linguistics.

Профил кандидата:

• Кандидати који су завршили мастер студије и похађају докторске студије на универзитетима у Србији;
  • Познавање енглеског језика (одабрани кандидати ће полагати TOEFL тестове);

Више информација о овом програму и начину пријаве можете наћи овде.

ИНФОРМАЦИЈЕ ВЕЗАНЕ ЗА ОБА КОНКУРСА:

• Расписани конкурси су за летњи семестар 2017/18. године (почетак у јануару 2018. године).
  • РОК ЗА ПРИЈАВУ: 02. ЈУН 2017. ГОДИНЕ
  • Стипендија покрива: трошкове школарине и такси на одабраном универзитету у САД, месечну новчану накнаду, трошкове осигурања и трошкове авиопревоза.
  • Више информација о овим Фулбрајт стипендијама можете добити путем имејла BelgradeFulbright@state.gov, као и на сајту Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Србији