Отворен други позив за ЕУРОWЕБ+ стипендије за студенте

У оквиру ЕУРОWЕБ+ пројекта (Еразмус Мундус акција 2 програм - мреже размене) расписан је други позив за стипендије за студенте.

EUROWEB је међународни пројекат академске мобилности који омогућава студентима из земаља Западног Балкана стипендије за усавршавање на европским партнерским институцијама.

Универзитет у Крагујевцу није партнерска институција у оквиру ове мреже за размену, па заинтересовани кандидати за мобилност могу аплицирати кроз циљну групу 2 (TG 2).

Заинтересованим кандидатима са Универзитета у Крагујевцу доступне су стипендије за целе мастер и докторске студије.

Више информација о трајању мобилности можете видети на званичној интернет презентацији програма, у секцији Duration and rates/Possible duration per Target Group.

Области: иновације, компјутерско и електро инжењерство, финансијско инжењерство, науке о заштити животне средине

Кандидати бирају жељену институцију на основу академске понуде ЕУ партнерских универзитета.

Рок за пријаву: 24. август 2015. године

Пријава се одвија на адреси: овде

Стипендије финасиране од стране Европске комисије. Стипендија покрива трошкове школарине, месечну новчану накнаду (1000 евра за мастер студије, 1500 евра за студенте докторских студија),  трошкове осигурања, као и трошкове визе и пута.

Више информација о програму можете видети на званичној интернет презентацији програма.