Отворен конкурс за пријаву за програм EUROWEB +

Стипендије програма Еразмус Мундус акција 2 – мрежа размене

EUROWEB + је Еразмус Мундус акција 2 програм који је намењен размени студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Програм окупља девет универзитета из ЕУ земаља и  девет универзитета са Западног Балкана (партнери на пројекту), који између себе могу размењивати студенте на свим нивоима студија, као и запослене, и то административни и академски кадар.

Програм покрива следеће студијске области: математика, информатика, компјутерске науке, софтверско инжењерство, електротехника

Универзитет у Крагујевцу није партнерска институција у овој мрежи размене, али свакако може учествовати у истој кроз циљну групу 2 (Target Group 2).

У оквиру овог позива за циљну групу 2 доступне су стипендије за мастер студије: за целе мастер студије или размену на нивоу мастер студија, у трајању до 24 месеца (највише).

Студенти и дипломци Универзитета у Крагујевцу у оквиру овог програма могу алицирати за боравак на неком од ЕУ партнерских универзитета:

• Mälardalen University, Sweden (координатор програма)
  • Sofia University St. Kliment Ohridski, Bulgaria
  • Josip Juraj Strossmayer University of Osijek, Croatia
  • Vrije Universiteit Amsterdam, The Netherlands
  • Universita degli Studi dell'Aquila, Italy
  • Åbo Akademi University, Finland
  • Universität Paderborn, Germany
  • Politehnica University Bucharest, Romania
  • Universitat de les Illes Balears, Spain

Академску понуду ЕУ партнерских универзитета и контакт особе задужене за EUROWEB пројекат видети овде.

Рок за пријаву: 15. фебруар 2015. године

Пријава се врши електронским путем на адреси: пријава

Упутство за пријаву можете видети овде.

Документа за пријаву:

• Копија пасоша или личне карте
  • CV
  • Официјелни превод транскрипта оцена или дипломе са високошколске институције
  • Писма препоруке
  • Језички сертификати (ако су захтевани од стране ЕУ партнерске институције)

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма