Отворен конкурс за пријаву за програм GREEN TECH WB

Стипендије програма Еразмус Мундус акција 2 – мрежа размене

GREEN TECH је Еразмус Мундус акција 2 програм који је намењен размени студената и запослених на високошколским установама из ЕУ земаља и земаља Западног Балкана. Размена студената и запослених је покривена одговарајућим стипендијама и цео програм финансира Европска комисија.

Програм окупља групу универзитета из ЕУ земаља и групу универзитета са Западног Балкана (партнери на пројекту), који између себе могу размењивати студенте на свим нивоима студија, као и запослене, и то административни и академски кадар.

Универзитет у Крагујевцу је пуноправни парнер у овој мрежи размене: студенти и запослени на Универзитету у Крагујевцу чине циљну групу 1 (TG1), а дипломци Универзитета у Крагујевцу циљну групу 2 (TG2).

Доступни су следећи нивои мобилности:

• Размена на нивоу основних студија - 10 месеци
  • Мастер студије - размена/цео мастер програм – 12, 18 месеци
  • Докторске студије – 36 месеци
  • Postdoc – размена – 6 месеци
  • Академско и административно особље – размена – 1 месец

Студијске области:

• Информационе и комуникационе технологије
  • Инжењерство и енергија
  • Наука о заштити животне средине, пољопривреда, производња хране, шумарство, рударство
  • Business and public administration, право и међународни односи, језици
  • Tуризам и културно наслеђе

Заинтересовани кандидати према својој студијској области бирају жељену институцију (да бисте пронашли институцију која вам највише одговара, погледајте академску понуду свих универзитета из ЕУ који су укључени у овај програм):

• Универзитет Виго, Шпанија, координатор пројекта
  • Универзитет Порто, Португал
  • Универзитет Падерборн, Немачка
  • Универзитет Љубљана, Словенија
  • Универзитет економије Катовице, Пољска
  • Универзитет Сплит, Хрватска
  • Универзитет хемијске технологије и металургије, Софија, Бугарска
  • Универзитет Леон, Шпанија

Рок за пријаву: 20. фебруар 2015.

Како би имали приступ свим информацијама и подацима о документацији која им је потребна за пријаву, заинтересовани кандидати треба да постану чланови GreenTech-WB друштвене мреже и да затраже чланство у групи “кандидати“: Green Tech Social Network

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност наставника и студената.