Отворен трећи позив за мобилност у оквиру ЕUROWEB + пројекта

У оквиру ЕUROWEB + пројекта (Еразмус Мундус акција 2 програм – мреже размене) расписан је трећи позив за стипендирање студената.

Фокус овог позива је на мобилности на нивоу основних студија.

Рок за пријаву: 29. фебруар 2016. године

ЕUROWEB + је међународни пројекат академске мобилности у коме учествује девет универзитета из Европске уније и девет универзитета са простора Западног Балкана.

Области: рачунарство и програмирање, електротехника, математика и информатика, машинство, финансијско инжењерство.

Универзитет у Крагујевцу није партнерска институција у оквиру ове мреже за размену, па заинтересовани кандидати за мобилност могу аплицирати кроз циљну групу 2 (TG 2).

Заинтересованим кандидатима са Универзитета у Крагујевцу доступне су стипендије за размену/целе мастер студије (18 - 22 месеца) и докторске студије (36 месеци).

Академску понуду ЕУ партнерских универзитета можете видети овде

Пријава се одвија употребом апликационог портала који можете наћи овде

Детаљно упутство за процедуру пријаве можете видети овде.

Стипендија покрива трошкове школарине, месечну новчану накнаду (1000 евра за мастер студије),  трошкове осигурања, као и трошкове визе и пута.

Више информација о програму можете видети на званичном сајту програма