Отворене позиције за докторске студије у оквиру EuReCa програма

EuReCa (Europe Research & Care) је међународни програм докторских студија Института Кири, који студентима докторских студија пружа прилику да спроводе истраживање у оквиру истраживачких група у следећим областима:

• Биологија и хемија радијације, ћелијска сигнализација и канцер
  • Биологија, канцер, генетика и епигенетика
  • Интегративна биологија тумора, имунологија и животна средина
  • Мултискална физика-биологија-хемија
  • Translational Research

Отворене су пријаве за 12 истраживачких позиција.

За програм могу аплицирати истраживачи (early-stage researchers) у прве 4 године истраживачког рада, који нису боравили или спроводили своју главну активност у Француској више од 12 месеци у протекле 3 године. Кандидати морају имати завршене мастер студије или еквивалентан ниво студија који би им омогућио да започну докторске студије.

Рок за пријаву: 28. јануар 2021. (до 16.00 часова по централноевропском времену)

Заинтересовани кандидати могу аплицирати за 1 до 2 пројекта.

Водич за пријаву можете наћи овде.

Програмом је обезбеђена стипендија за докторат у износу од 2100 евра месечно, а међу бројним погодностима које програм нуди су и путни грантови за похађање састанака, летњих школа, конференција или курсева у иностранству, смештај у Cite Internationale Universitaire de Paris (CIUP), као и курсеви француског језика бесплатно у кампусу.

Више информација о овом програму можете наћи овде.