Позив за пријаву студената факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу за стипендирану мобилност на Универзитету у Јашију, Румунија (Аlexandru Ioan Cuza University Of Iasi)

Еразмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

На конкурс се могу пријавити:

• студенти сва 3 нивоа студија (размена у трајању од 1 семестра)

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Универзитету у Јашију доступне су следеће области:

• Education
  • Languages
  • Business and Administration
  • Law
  • Biological and related sciences
  • Environment
  • Physical sciences
  • Mathematics and statistics
  • Information and Communication Technologies
  • Travel, tourism and leisure

Рок за пријаву: 15. октобар 2017. године

Напомена: Заинтересовани кандидати морају пратити пријавну процедуру Универзитета Аlexandru Ioan Cuza University оf Iasi.

• Процес пријаве погледајте ОВДЕ.
  • Листа докумената за пријаву доступна је ОВДЕ
  • Категорије мобилности и трајање мобилности можете видети ОВДЕ
  • Процедура селекције кандидата доступна је ОВДЕ.
  • Студијску понуду Универзитета у Јашију на енглеском/француском језику можете погледати ОВДЕ
  • Практичне информације релевантне за реализацију мобилности студената можете погледати ОВДЕ

I По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу и Еразмус + координатори са одговарајућег факултета извршиће проверу подобности пријава (испуњеност услова у складу са Еразмус + програмом, валидност поднетих докумената) и академску процену свих пријављених кандидата. Одобрене пријаве биће прослеђене Универзитету у Јашију као номинације.

II Универзитет у Јашију одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју расположивих стипендија намењених партнерским институцијама у Србији.

III Реализација мобилности одабраних кандидата очекује се у летњем семестру академске 2017/18. године

УПУТСТВО ЗА ПРИЈАВУ КАНДИДАТА