Позив за пријаву студената Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу за стипендирану мобилност на Универзитету у Триру (Universität Trier, Немачка)

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

У оквиру Еразмус+ програма и остварене сарадње студенти основних академских студија Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за једносеместралну размену на Универзитету у Триру.

• За размену се могу пријавити студенти основних академских студија Немачког језика и књижевности (2. и 3. година студија);
  • Трајање мобилности: 5 месеци, односно зимски семестар академске 2017/18. године

Рок за пријаву:  19. јун 2017.

Потребна документа за пријаву:

1. CV  (препорука: користити Europass CV формат)
2. Предлог уговора о учењу за студенте (молимо преузмите форму)
3. Мотивационо писмо
4. Листа положених испита (оригинал и превод на енглески језик)*
5. Потврда/сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика (мин. Б1)

Напомене:

1. Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског тумача);

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског и/или немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму

3. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из доле наведене академске понуде на енглеском и/или немачком језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).

Контакт листа Еразмус+ координатора на Универзитету у Крагујевцу доступна је овде.
Приказ студијских програма, као и предмета који су доступни на Универзитету у Триру можете видети ОВДЕ  и ОВДЕ.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  кандидата Универзитету у Триру.

5. Универзитет у Триру одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Паушални износ за покривање путних трошкова (максимално 275 евра)
  • Додатне информације о Универзитету у Триру можете преузети овде

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.