Позив за пријаву студената Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу за стипендирану мобилност на Универзитету у Триру (Universität Trier, Немачка)

Еразмус+ Кључна акција 1 – кредитна мобилност

У оквиру Еразмус+ програма и остварене сарадње студенти Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу, (Одсек за филологију – Немачки језик и књижевност) могу се пријавити за једносеместралну размену на Универзитету у Триру.

• За размену се могу пријавити студенти основних, мастер и докторских академских студија горе наведеног студијског програма
  • Трајање мобилности: 5 месеци, односно летњи семестар академске 2018/19. године

Рок за пријаву:  26. новембар 2018.

Потребна документа за пријаву:

• CV  (користити Europass CV формат)
  • Предлог уговора о учењу за студенте (молимо преузмите форму)
  • Мотивационо писмо
  • Листа положених испита (оригинал и превод на енглески језик)*
  • Потврда/сертификат о познавању немачког језика (мин. Б1 ниво)

Напомене:

1. Пријава и пратећа документа достављају се на енглеском језику (није потребан званичан превод судског тумача);

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из доле наведене академске понуде на немачком језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна).

• Приказ студијских програма, као и предмета који су доступни на Универзитету у Триру можете видети ОВДЕ  и ОВДЕ.

• Студенти докторских студија могу комбиновати предмете и/или истраживање за своју тезу. Коначан садржај се свакако дефинише у договору са институцијом-домаћином и супервизором на истој.

• Додатне информације за студенте докторских студија можете видети овде.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  кандидата Универзитету у Триру. 5. Универзитет у Триру одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Паушални износ за покривање путних трошкова (максимално 275 евра)
  • Додатне информације о процесу пријаве за стране студенте можете погледати овде и овде.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом/мејлом: Пријава за Еразмус+ мобилност – Трир