Позив за пријаву студената Филолошко-уметничког факултета за стипендирану мобилност на Универзитету у Љубљани (Словенија)

Еразмус+ кључна акција 1 – кредитна мобилност

На основу уговора о сарадњи са Универзитетом у Љубљани, на конкурс се могу пријавити студенти свих нивоа студија са Катедре за хиспанистику Филолошко-уметничког факултета:

•  студентска размена у сврху учења трајању од једног семестра- 5 месеци

Доступна студијска област: Languages (Spanish).

Рок за пријаву: 31. октобар 2019. године

ПРОДУЖЕН РОК ЗА ПРИЈАВУ: 18. новембар 2019. године

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
  • Биографија (обавезно навести контакт адресу и телефон) – препорука Europass CV
  • Предлог Уговора о учењу (молимо преузмите формулар)
  • Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*
  • Листа положених испита (са свих нивоа студија)  и превод на енглески језик*
  • Копија дипломе и превод на енглески језик* (за студенте мастер студија)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског/шпанског језика (ниво Б2) **
  • Копија пасоша

* У овом тренутку пријаве није потребан превод докумената оверен од стране судског тумача.

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског/шпанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

Више информација о Универзитету у Љубљани можете погледати ОВДЕ.

Информације које се тичу размене погледајте ОВДЕ и ОВДЕ.

Више информација о Факултету уметности погледајте ОВДЕ, а информације о Департману за романске језике и књижевности погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу визе погледајте ОВДЕ.

Све информације које се тичу смештаја погледајте ОВДЕ.

Остале корисне информације погледајте ОВДЕ.

Напомене за студенте:

1. Реализација мобилности је предвиђена за летњи семестар академске 2019/20. године, у трајању од 5 месеци.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском, односно другом страном језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета студенти су у обавези да се консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена. Листу Еразмус+ координатора можете видети ОВДЕ.

3. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Универзитету у Љубљани.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од Универзитета у Љубљани.

4. Универзитет у Љубљани одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

5. Информације о стипендији и студијском боравку:

•  Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.