Позив за пријаву студената основних и мастер академских студија Факултета инжењерских наука за стипендирану мобилност на Универзитету Реј Хуан Карлос у Мадриду (Шпанија)

Еразмус+ кључна акција 1 – кредитна мобилност

На основу уговора о сарадњи са Универзитетом Реј Хуан Карлос у Мадриду, на конкурс се могу пријавити кандидати са Факултета инжењерских наука:

• студенти основних академских студија (размена у трајању од једног семестра)
  • студенти мастер академских студија на студијском програму Биоинжењеринга (размена у трајању од једног семестра)

Доступне студијске области:

• Biomedical Engineering

Рок за пријаву: 27. мај 2019. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
  • Биографија (обавезно навести контакт адресу и телефон) – препорука Europass CV
  • Предлог Уговора о учењу (молимо преузмите формулар)
  • Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*
  • Листа положених испита (са свих нивоа студија)  и превод на енглески језик*
  • Копија дипломе и превод на енглески језик* (за студенте мастер студија)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског/шпанског језика (ниво Б2) **
  • Копија пасоша

* У овом тренутку пријаве није потребан превод докумената оверен од стране судског тумача.

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског/шпанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

Више информација о Универзитету Реј Хуан Карлос можете погледати ОВДЕ.

Информације за студенте на Еразмус+ размени можете погледати ОВДЕ.

Академску понуду можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ.

Све информације које се тичу смештаја погледајте ОВДЕ.

Напомене за студенте:

1. Реализација мобилности је предвиђена за зимски семестар академске 2019/20. године, у трајању од 5 месеци.

2. Мобилност ће се реализовати на нивоу основних академских студија студијског програма Биомедицински инжењеринг Универзитета Реј Хуан Карлос (кампус Алкоркон)

3. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском, односно шпанском језику) које студент жели да похађа током размене. Уговор о учењу треба да садржи предмете који дају збир између 25 и 30 ЕСП бодова. Приликом одабира предмета студенти су у обавези да се консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена. Листу Еразмус+ координатора можете видети ОВДЕ.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Универзитету Реј Хуан Карлос.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од Универзитета Реј Хуан Карлос.

5. Универзитет Реј Хуан Карлос одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 360 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.