Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Филипс Универзитету у Марбургу

Еразмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

На конкурс се могу пријавити студенти основних и мастер академских студија факултета Универзитета у Крагујевцу, у складу са понуђеним студијским програмима на Универзитету у Марбургу.

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар (молимо, преузмите форму)
2. Мотивационо писмо (на енглеском језику)
3. Предлог уговора о учењу (молимо, преузмите форму)
4. Биографију (користити Europass CV формат)
5. Листе положених испита и превод на енглески језик*
6. Потврда са факултета да сте редован студент и превод на енглески језик*
7. Потврда/сертификат о познавању енглеског или немачког језика (мин. Б2 ниво) **
8. Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.
** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског или немачког језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 31. октобар 2019. године

Академска понуда:

• Philipps-Universität Marburg - академска понуда доступна је овде и овде.
  • Додатне информације о академској понуди и посебним условима који студенти морају да испуне, погледајте ОВДЕ.

Напомене:

1. Реализација мобилности предвиђена је за летњи семестар 2019/20. академске године и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 5 месеци.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира студенти су у обавези да се консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена (1. страна). За размену у трајању од једног семестра потребно је одабрати предете који збирно дају 30 ЕСПБ. Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Универзитета у Крагујевцу.

3. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих студената Филипс Универзитету у Марбургу.  Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве (online систем) од стране контакт особе са Филипс Универзитета у Марбургу.

4. Приликом номинације кандидата, предност ће имати студенти са Факултета педагошких наука у Јагодини, као носиоца Уговора о сарадњи са овим универзитетом.

5. Филипс Универзитет у Марбургу одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

6. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)
  • Могућност смештаја у студентском дому (трошкове смештаја студенти плаћају од своје стипендије)
  • Могућност похађања бесплатног курса немачког језика
  • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одговарајуће здравствено осигурање и студентску визу, али ти трошкови нису покривени стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.
  • Више информација о Филипс Универзитету у Марбургу можете видети овде.

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Напомена за слање мејлом/поштом:

Пријава за Еразмус+ мобилност - Марбург
Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште: erasmus@kg.ac.rs