Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Техничком универзитету у Риги (Летонија)

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Техничким универзитетом у Риги, студенти Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

- студенти мастер академских студија, за размену од трајању од једног семестра (5 месеци)

Доступне студијске области:

• Business & Administration (041)
  • Information and Communication Technologies (061)
  • Engineering and Engineering Trades (071)
  • Languages (023)

Рок за пријаву: 11. јул 2019. године, до 12:00 сати

Потребна документа за пријаву:

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више информација о Техничком универзитету у Риги можете погледати ОВДЕ.

Каталог курсева можете погледати ОВДЕ.

Додатне информације које се тичу Еразмус+ мобилности на Техничком универзитету  Риги погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу смештаја за студенте погледајте ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у зимском семестру академске 2019/20. године, у трајању од 5 месеци.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме предлога плана студија потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са шефом Катедре и предметним наставницима. Предлог Уговора о учењу мора да садржи предмете који укупно носе 25 ЕСП бодова. Студенти се не могу пријавити за истраживачку мобилност, у циљу писања мастер рада.

4. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава и доставља листу номинованих кандидата Техничком универзитету  Риги.

5. Номиновани кандидати ће добити даље инструкције за онлајн пријаву на порталу Техничког универзитета у Риги.

6. Технички универзитет  Риги одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

7. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 800 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац
Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност, Рига

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште: erasmus@kg.ac.rs