Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету Летоније у Риги

Еразмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

На конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија Катедре за хиспанистику Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу. (размена у трајању од 5 месеци)

Доступна студијска област: 0231 Language Acquisition (Spanish language)

Потребна документа за пријаву:
  1. CV на енглеском језику у Еuropass формату
  2. Мотивационо писмо (на енглеском језику)
  3. Листа положених испита (и превод на енглески језик)*
  4. Потврда/сертификат о познавању енглеског (мин. Б2 ниво) и/или шпанског језика (мин. Б1 ниво)
  5. Предлог уговора о учењу (молимо преузмите форму)
  6. Копија прве странице пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВA: 14. април 2017. године

Више информација Универзитету Летоније у Риги можете видети ОВДЕ.

Више информација о академској понуди можете видети ОВДЕ,  ОВДЕ  и ОВДЕ.

Информације које се тичу визе погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу смештаја погледајте ОВДЕ.

Информације које се тичу осигурања погледајте ОВДЕ.

Важне напомене:

• Реализација мобилности је предвиђена за зимски семестар 2017/18. академске године и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра.

• Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском, односно шпанском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена.

• Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског и/или шпанског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

• Сви номиновани кандидати ће од Универзитета Летоније у Риги путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве. Приказ процедуре након номинације можете видети ОВДЕ.

Универзитет Летоније у Риги одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.
Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.