Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III (Француска) Конкурс за Катедру за романистику Филолошко-уметничког факултета

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Универзитетом „Пол Валери“ Монпеље III студенти Катедре за романистику Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то::

• студенти основних академских студија, размена у трајању од 5 месеци
  • студенти мастер академских студија, размена у трајању од 5 месеци
  • Доступна студијска област: Language Sciences
  • Потребна документа за пријаву:
  • Пријавни формулар (молимо преузмите форму)
  • CV (препорука: користити Europass модел)
  • Мотивационо писмо
  • Листа положених испита са свих нивоа студија (и превод на енглески)
  • Копија дипломе са основних студија (и превод на енглески)
  • Потврда/сертификат о познавању француског језика (мин. Б2 ниво)
  • Предлог уговора о учењу (Learning Agreement - молимо преузмите форму)
  • Копија пасоша

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 02. април 2018. године, до 12:00 сати

Више информација о Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III можете погледати ОВДЕ и ОВДЕ

Листу Еразмус+ координатора на Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III можете преузети ОВДЕ.

Више информација о Еразмус програму на Универзитету „Пол Валери“ погледајте ОВДЕ.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у зимском семестру академске 2017/18. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању француског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме Уговора о учењу потребно је да се студенти консултују са Еразмус + координатором на свом факултету, односно са шефом Катедре и предметним наставницима.

4. Такође, заинтересованим кандидатима се предлаже да консултују Еразмус + координаторе са Универзитета „Пол Валери“ Монпеље III у вези одабира предмета.

5. По истеку рока за пријаву Универзитету у Крагујевцу, Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу  и доставља ранг листу пријављених кандидата Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III.

6. Селектовани кандидати ће добити даље инструкције за пријавну процедуру Универзитету „Пол Валери“ Монпеље III, која се врши путем онлајн портала.

7. Универзитет „Пол Валери“ Монпеље III одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

8. Информације о стипендији и студијском боравку:
  • Месечна стипендија у износу од 850 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425

Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs