Позив за пријаву студената за стипендирану мобилност на
Техничком универзитету у Бјалистоку (Пољска)

Ерасмус+ Кључна Акција 1 – Кредитна мобилност

У складу са потписаним уговором о реализацији мобилности на Техничком универзитету у Бјалистоку на конкурс се могу пријавити студенти oсновних и мастер академских студија факултета Универзитета у Крагујевцу, и то у следећим студијским областима:

• Architecture and Construction (приоритетна област)
  • Environment (приоритетна област)
  • Engineering and Engineering Trades
  • Business and Administration
  • Information and Communication Technologies

на следећим факултетима:

• Faculty of Architecture
  • Faculty of Civil and Environmental Engineering
  • Faculty of Electrical Engineering
  • Faculty of Mechanical Engineering
  • Faculty of Computer Science
  • Faculty of Management
  • Faculty of Forestry in Hajnówka

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо, преузмите форму)
  • Предлог уговора о учењу (молимо, преузмите форму)
  • Листа положених испита и превод на енглески језик*
  • Копија дипломе (за студенте који се пријављују за размену на нивоу мастер студија) и превод на енглески језик*
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1 ниво) **
  • CV (препорука: користити Europass модел)
  • Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

** Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

Академска понуда БУТ: Предмете који су намењени студентима на размени (студијску понуду Техничког универзитета у Бјалистоку  на енглеском језику) можете погледати ОВДЕ

Напомене:

• Реализација мобилности је предвиђена за зимски семестар 2017/18. академске године и студенти се могу пријавити за размену у трајању од 1 семестра, односно 5 месеци.

• Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују  и са предметним наставницима. У овој фази пријаве попунити само поља која су обележена.

Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Универзитета у Крагујевцу.

Овде можете видети контакт листу Еразмус+ координатора на факултетима Бјалисток Универзитета.

• По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих студената Техничком Универзитету Бјалисток. Сви номиновани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљем поступку пријаве од стране контакт особе са Техничког универзитета у Бјалистоку.

• Технички универзитет у Бјалистоку одлучује о финалној селекцији кандидата сходно броју стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

• Информације о стипендији и студијском боравку:
    • Мобилност ће се реализовати у зимском семестру 2017/18. године
    • Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
    • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)
    • Сви студенти на мобилности у обавези су да имају одговарајуће здравствено осигурање. Трошак обавезног здравственог осигурања није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+, те је то обавеза студената.

Више информација о Техничком универзитету у Бјалистоку можете видети на: http://pb.edu.pl/en/

РОК ЗА ПРИЈАВУ: 05. ЈУН 2017. ГОДИНЕ

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац