Позив за пријаву за стипендирану мобилност на Шлеском Технолошком универзитету у Гливицама (Пољска)

ЕРАСМУС+ КЉУЧНА АКЦИЈА 1 – КРЕДИТНА МОБИЛНОСТ

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Шлеским Технолошким универзитетом у Гливицама, студенти Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

• студенти сва три нивоа академских студија (размена у трајању од 5 месеци)

Доступне студијске области:

• Environment (052)
  • Mathematics and Statistics (054)
  • Information and Communication Technologies (061)
  • Engineering and Engineering Trades (071)
  • Manufacturing and Processing (072)
  • Architecture and Construction (073)
  • Transport Services (104)

Рок за пријаву: 30. октобар 2017. године

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
  • Уговор о учењу (молимо преузмите формулар)
  • Потврда са факултета да сте редован студент (и превод на енглески језик*)
  • Листа положених испита (са свих нивоа студија) (и превод на енглески језик*)
  • Диплома са претходног нивоа студија (и превод на енглески језик*)
  • Мотивационо писмо
  • Писмо препоруке (није обавезно)
  • CV (препоручљиво је користити Europass CV формат)
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1) (Молимо преузмите формулар)
  • Копија пасоша

* У овој фази пријаве није потребан званичан превод докумената оверен од стране судског тумача.

Више информација о Шлеском Технолошком универзитету у Гливицама можете погледати ОВДЕ.

Академску понуду погледајте ОВДЕ.

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2017/18. године.

2. Уговор о учењу (Learning Agreement) подразумева предмете (који се бирају из горе наведене академске понуде на енглеском језику) које студент жели да похађа током размене. Приликом одабира предмета потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, а препорука је и да се консултују и са предметним наставницима.

3. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Шлеском Технолошком универзитету у Гливицама. Након тога, номиновани кандидати врше онлајн пријаву путем портала ОВДЕ.

4. Шлески Технолошки универзитет у Гливицама одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

5. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (у износу од 275 евра)

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу

Јована Цвијића бб.

34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус + мобилност

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а, у нашој секцији Мобилност, као и у Приручнику за мобилност студената.  Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425

Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs