Конкурс за Одсек за филологију филолошко-уметничког факултета

Еразмус+ кључна акција 1 – кредитна мобилност

У складу са потписаним интер-институционалним уговором за размену са Шлеским Универзитетом у Катовицама студенти сва три нивоа студија Одсека за филологију Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу могу се пријавити за стипендирану мобилности и то:

• студенти основних академских студија (размена у трајању од 5 месеци)
  • студенти мастер академских студија (размена у трајању од 5 месеци)
  • студенти докторских академских студија (размена у трајању од 5 месеци)

Доступна студијска област: Literature and Linguistics

Потребна документа за пријаву:

• Пријавни формулар (молимо преузмите формулар)
  • Предлог Уговора о учењу (молимо преузмите формулар)
  • Предлог плана студија/истраживања (за студенте докторских студија- молимо преузмите формулар)
  • Листа положених испита са свих нивоа студија и превод на енглески језик*
  • Копија дипломе са основних и мастер студија и превод на енглески језик* (за студенте мастер, односно докторских студија)
  • Биографија на енглеском језику у Еuropass формату
  • Потврда/сертификат о познавању енглеског језика (мин. Б1 ниво)

Више информација о Шлеском Универзитету у Катовицама можете погледати ОВДЕ  и ОВДЕ.

Више информација о Филолошком факултету можете погледати ОВДЕ.

Предмете који се изводе на енглеском језику погледајте ОВДЕ.

Академски календар за школску можете пронаћи ОВДЕ.

Додатне информације које се тичу смештаја у дому, студентском животу и слично, погледајте ОВДЕ.

Сва документа можете послати на erasmus@kg.ac.rs или их донети лично у Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу (Јована Цвијића бб, зграда Ректората -између Правног и Економског факултета, 2. спрат), радним данима од 08:00 - 16:00 часова.

Важне напомене:

1. Мобилност студената реализоваће се у летњем семестру академске 2017/18. године.

2. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.

3. Приликом припреме предлога плана студија, односно истраживања потребно је да се студенти консултују са Еразмус+ координатором на свом факултету, као и са предметним наставницима.

4. Такође је потребно да консултујете Еразмус+ координаторе са Шлеског Универзитета у Катовицама у вези одабира предмета на Филолошком факултету. Листу координатора можете преузети ОВДЕ.

5. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за селекцију кандидата врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за селекцију студената, наставног и ненаставног особља Универзитета у Крагујевцу и доставља листу  номинованих кандидата Шлеском Универзитету у Катовицама.

6. Шлески Универзитет у Катовицама одлучује о финалној селекцији кандидата у складу са одобреним бројем стипендија намењених Универзитету у Крагујевцу.

7. Информације о стипендији и студијском боравку:

• Месечна стипендија у износу од 750 евра (за покривање трошкова живота)
  • Покривени путни трошкови (до износа од 275 евра)

ПРИЈАВА:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@kg.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 08:00 до 16:00 часова.

Адреса: Универзитет у Крагујевцу
Јована Цвијића бб.
34 000 Крагујевац

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност, Шлески Катовице

Рок за пријаву: 13. новембар 2017. године

Уколико вам је потребна помоћ у припреми докумената, савете можете потражити на сајту ЦзРк-а у нашој секцији Мобилност  као и у Приручнику за мобилност студената. Наравно, увек сте добродошли у Центар, ако имате питање, недоумицу или вам је потребан савет.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем електронске поште или телефона:

Контакт телефон: 034 300 425
Е-пошта: erasmus@kg.ac.rs