Продужен рок за стипендије Фондације Конрад Аденауер

Немачка Фондација Конрад Аденауер расписала је Kонкурс за доделу стипендија за 2020/21. годину за студенте који студирају у Републици Србији.

Стипендије су намењене друштвено или политички ангажованим и надареним студентима завршних година (од 3. године студија на даље), постдипломцима и докторандима који студирају у Републици Србији.

Услови које кандидати морају задовољити:

Минимална остварена просечна оцена на студијама 8,5;

Добро знање енглеског или немачког језика;

До 30 година старости у тренутку пријаве;

Кандидат не сме бити у радном односу.

Стипендија у износу од 100 евра месечно исплаћује се у динарској противвредости у трајању од 10 месеци. Поред финансијске подршке, стипендистима је омогућена додатна едукација кроз различите активности у организацији Фондације.

Документа за пријаву:

Пријавни формулар (можете га преузети овде);

CV;

Мотивационо писмо (максимално 1 страна);

Потврда о положеним испитима (за постдипломске/докторске студије доставља се фотокопију дипломе са основних/постдипломских студија и уверења о упису постдипломских/докторских студија);

Две академске препоруке;

Једна друштвена или политичка препорука (препорука из странке, НВО или студентске организације – у зависности од врсте ангажовања);

Фотографија новијег датума (формат као за личну карту или пасош);

Остале дипломе и сертификати – фотокопија.

Рок за достављање пријаве је 30. јун 2020. године.

Текст конкурса можете погледати овде.

За све додатне информације се можете обратити путем имејла на адресу katarina.pesic@kas.de.