Програм националних стипендија Републике Словачке

Програм финансира Министарство образовања, науке, истраживања и спорта Републике Словачке као вид подршке мобилности страних студената, доктораната, универзитетских професора, истраживача и уметника за боравке на вискошколским и истраживачким институцијама у Словачкој.

Профил кандидата:
  • Студенти мастер студија, студенти докторских студија, универзитетски професори, истраживачи и уметници
  • Примљени на јавни, приватни или државни универзитет/истраживачку институцију у Словачкој

Трајање програма:

• Студенти мастер студија: 1-2 семестра
  • Студенти докторских студија: 1 – 12 месеци
  • Универзитетски професори, истраживачи и уметници: 1 – 12 месеци

Стипендисти ће примати месечну новчану накнаду за трошкове живота (смештај, храну итд.) током трајања студијског боравка у Словачкој. Висина накнаде зависи од академског нивоа заинтересованог кандидата.
Пријава се врши електронским путем на адреси www.scholarships.sk. (апликациони систем се отвара најмање 6 недеља пре рока за приујаву).

У року од 5 дана по истеку рока за пријаву, копије докумената послати на адресу:
SAIA, n. o.
Sasinkova 10
812 20  Bratislava 1
Slovak Republic

Рок за пријаву: 30. април 2014.

Напомена: Одвојени су процеси пријаве за стипендију и на жељену високошколску/истраживачку институцију. Да би могли да конкуришу за стипендију, заинтересовани кандидати морају бити примљени на жељени јавни, приватни или државни универзитет/истраживачку институцију у Словачкој.

Више о програму и начину пријаве видети овде