Програм стипендија Најбоље са југоистока за академску 2019/20. годину

У оквиру  програма Најбоље са југоистока (Best of South-East) студентима и дипломцима економије и права са акредитованих универзитета у Србији, Црној Гори, Босни и Херцеговини, Хрватској, Словенији и Македонији доступне су стипендије за академски тренинг и образовање на Универзитету Грац у комбинацији са радним искуством и тренингом у Steiermärkische Sparkasse банци.

Трајање програма је 12 месеци.

• Студенти основних студија, као и студенти интегрисаних студија могу аплицирати само за програм праксе.
  • Студенти 4. или 5. године интегрисаних студија, као и студенти 4. године основних студија могу аплицирати за праксу или програм обуке.
  • Дипломци са завршеним основним или мастер студијама и студенти мастер и докторских студија могу аплицирати за праксу или програм обуке.

Фокус тренинг програма је на практичном искуству у комбинацији са одабраним курсевима на Универзитету Грац, док ће фокус програма праксе бити на студијама на Универзитету Грац са практичним искуством у форми летње праксе.

Заинтересовани кандидати морају испуњавати следеће услове:

• Добро познавање немачког језика (тренинг програм Б1, пракса А2);
  • Изванредно познавање енглеског језика;
  • Студије/диплома економије или права са веома добрим успехом;
  • Максимум 27 година у време пријаве.

Кандидати ће бити селектовани на основу мотивације, академског успеха и препорука.

Кандидати одабрани за програм ће бити уписани на Универзитет Грац као студенти на размени у трајању од једне године.

Програмом је покривена месечна стипендија од 690 евра, интензивни курс језика или курс језика у трајању од једног семестра у језичком центру Универзитета Грац, трошкови уписа на Универзитет Грац, ослобађање трошкова школарине, као и трошкови учешћа на културним догађајима током године.

Рок за пријаву: 05. децембар 2018. (01:00 pm CET)

Постер програма можете погледати овде.

Флајер програма можете погледати овде.

Више информација о програму и начину пријаве можете наћи овде.