Програм стипендија Немачке фондације за животну средину (DBU)

Програм стипендија Немачке фондације за животну средину (Deutsche Bundesstiftung Umwelt) пружа подршку младим истраживачима свих академских профила који се баве екологијом и заштитом животне средине.

Програм ДБУ стипендија намењен је дипломцима из Централне и Источне Европе (мастер дипломцима или мастер студентима при крају студија) и студентима докторских студија за истраживачки боравак у Немачкој, у организацијама као што су факултети, институти, приватне компаније, министарство и сл. Овај програм стипендија обухвата најшири спектар струка, уз услов да је предлог пројекта у области заштите животне средине, екологије, одрживог развоја, климатских промена, обновљивих извора енергије.

Годишње се додели до 60 стипендија, а период стипендирања је од 6 до 12 месеци.

Месечна стипендија у износу од 1250 евра, покривени трошкови здравственог осигурања, као и интензивни курс немачког језика пре почетка боравка на институцији домаћину.

Рок за пријаву: 01. август 2019.

Почетак студијског боравка: фебруар 2020.

Информације о стипендијама доступним за Србију можете пронаћи овде.

Брошуру програма на српском језику можете наћи овде. Информације на српском  језику можете наћи и овде.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи на званичном сајту програма.

Контакт за више информација: др Ана Петровић, координатор ДБУ програма за Србију – borisavljevic.ana@gmail.com