Програм стипендија за младе истраживаче

Стипендије за краткорочне истраживачке боравке

Универзитети COIMBRA групе младим истраживачима пружају прилику да током краткорочног боравка на неком од универзитета чланица групе спроводе део свог истраживачког рада.

Стипендије су финансиране од стране универзитета чланица COIMBRA групе који учествују у овом програму.

Профил кандидата:
  • рођени 1. јануара 1986. године или касније;
  • академско особље запослено на универзитетима у Србији;
  • статус постдокторанда (неке институције могу понудити могућности за боравак и студентима докторских студија).

Важна напомене:

• Кандидати могу одабрати само једну институцију. Уколико се истовремено пријавите за више институција, ваша пријава неће бити сматрана валидном.
  • Кандидати морају навести име и контакт податке академског супервизора на универзитету домаћину и доставити доказ о прихватању (писмо или имејл), које прилажу у пријавни формулар.

Универзитети који учествују у програму у 2021. години су:

• Eötvös Loránd University (Hungary)
  • University of Granada (Spain)
  • Karl Franz University of Graz (Austria)
  • University of Heidelberg (Germany)
  • Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Romania)
  • Jagiellonian University Krakow (Poland)
  • KU Leuven (Belgium)
  • University of Padova (Italy)
  • University of Poitiers (France)
  • University of Salamanca (Spain)
  • University of Siena (Italy)

Кандидати могу извршити онлајн регистрацију до 16. априла 2021. године у поноћ (по бриселском времену).

У овој фази пријаве од кандидата се не очекује да доставља било каква документа; то од њих може затражити универзитет за који су се пријавили у каснијој фази.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.