Стипендије - Француска

Конкурс за доделу стипендија Владе Републике Француске за академску 2017/2018. годину

Амбасада Француске и Француски институт у Србији расписују нови конкурс за доделу стипендија за 2017-2018. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској.

Програм обухвата стипендије за мастер студије у Француској, као и за докторске студије у коменторству. На располагању је и програм Коперник за дипломце. Искористите и ви ову могућност и пријавите се до 17. марта 2017.

• Стипендије за мастер 2 студије (доступно за све области) - више информација можете наћи овде;
  • Стипендије за докторске студије у коменторству - више информација можете наћи овде;
  • Програм Коперник – Париз (пост-мастер ниво) – програм је намењен дипломираним инжењерима, економистима и правницима који говоре француски језик. Више информација можете наћи овде.

Информације о систему високог образовања у Француској, као и студијским програмима погледајте овде.

Рок за пријаву: 17. март 2017. године

Важна напомена: пријава за жељени студијски програм, односно упис на високошколску установу и пријављивање за стипендију су две одвојена процеса, стога пажљиво пратите процедуре и рокове за упис на студијски програм који вас интересује.

За детаљне информације о процедури пријаве за стипендију, пратите инструкције на  званичној интернет презентацији Француског института и Националне агенције за промоцију француског високог образовања у иностранству – Campus Francе.

Контакти:

stipendije2017-plakat_small.jpg

Француски Институт у Србији
Змај Јовина 11, 11 000 Београд
Е-пошта: vesna.adamovic@institutfrancais.rs
Контакт телефон: 011 / 302-3639

Espace Campus France Serbie
Е-пошта: sandra.elezovic@institutfrancais.rs
Контакт телефон: 011/302-3657

За више информација погледати следеће:
www.srbija.campusfrance.org
Skype: CampusFranceSerbie