Стипендије GO STYRIA за краткорочне истраживачке боравке

Отворен позив за GO STYRIA стипендије за краткорочне истраживачке боравке на Универзитету Грац у зимском семестру 2017/18. године.

Покрајина Штајерска (Аустрија) у сарадњи са Универзитетом Грац додељује стипендије GO STYRIA за изванредне студенте из земаља Југоисточне Европе.

GO STYRIA програм стипендирања намењен је кандидатима заинтересваним за краткорочне истраживачке боравке у максималном трајању од 4 месеца, који ће бити спроведени као део израде мастер рада, докторске дисертације или постдокторског истраживања.

Одабрани кандидати ће имати прилику да спроводе истраживање на Универзитету Грац са циљем да након периода истраживања наставе и заврше студије/истраживање на свом матичном универзитету.

Профил кандидата:

• Студенти мастер и докторских студија који већ раде на изради мастер и докторских радова;
  • Постдокторанти који су завршили докторске студије са изузетним резултатима пре не више од годину дана у одосу на период пријаве за стипендију.

Рок за пријаву: 03. мај 2017. године (23:59 CET)

Висина стипендије:

• Студенти мастер и докторских студија: 600 евра месечно, као и покривени трошкови школарине на Универзитету Грац;
  • Постдокторанти: стипедија у изнoсу од 900 евра месечно.

Више информација о овом програму стипендија и начину пријаве можете наћи  овде.