Стипендије Хајнрих Бел фондације за студије у Немачкој

Хajнрих Бeл фондација додељује стипендије намењене студентима мастер и докторских студија свих области на високошколским институцијама у Немачкој.

Стипендијe за студенте мастер студија:

• Студенти мастер студија свих области који су изван Немачке стекли диплому која их формално квалификује за улазак на мастер студије (завршене основне студије) и који студирају или желе да студирају у Немачкој.
  • Захтева се веома добро познавање немачког језика (неопходни језички сертификати).
  • За стипендију могу конкурисати пре почетка мастер програма или током првог семестра мастер студија.

Стипендије за студенте докторских студија

• Студенти докторских студија свих области који су изван Немачке стекли диплому која их формално квалификује за прелазак на виши ниво студија и који студирају или желе да студирају у Немачкој.
  • У време пријаве, кандидати заинтересовани за ову стипендију морају бити прихваћени као студенти докторских студија на државно признатој вискошколској институцији у Немачкој.
  • Предност пројектима у областима повезаним са областима рада Хајнрих Бел  фондацијe

Рок за пријаву: 01. март и 01. септембар 2015. године

Више о начину пријаве у пролећном периоду видети овде.

Више о пријави у јесењем периоду видети овде.

Више о програму видети овде.

Извор: mladiinfo