Стипендије Хунгарикум програма за академску 2019/20. годину

Влада Републике Мађарске основала је 2013. године Stipendium Hungaricum програм стипендија са циљем да страним држављанима омогући да студирају у Мађарској.

Програм је заснован на билатералним уговорима са Министарством за људске ресурсе Мађарске и тренутно у програму учествује близу 70 институција са 5 континената.

Програм спроводи Tempus Public Foundation.

Отворен је позив за Stipendium Hungaricum програм стипендија за академску 2019/20. годину.

За заинтересоване кандидате из Србије доступне су следеће стипендије:

• Стипендије за основне студије (области: агрономија, инжењерство, природне науке, уметност)
  • Стипендије мастер студије (области: агрономија, инжењерство, природне науке, уметност)
  • Стипендије за докторске студије (све области)

Поред изузећа од плаћања школарине, полазницима програма обезбеђена је месечна новчана накнада на конто трошкова живота (висина новчане накнаде зависи од нивоа студија), смештај у студентском дому или додатак на конто трошкова смештаја, као и покривени трошкови здравственог осигурања.

Преглед доступних студијских програма и институција за које можете аплицирати можете наћи овде.

Рок за пријаву: 15. јануар 2019. године

Након техничке провере, пријаве ће бити прослеђене на предизбор надлежним институцијама у земљи из које долазе.

Контакт адреса у Министарству просвете, науке и технолошког развоја је vanja.nedeljkovic@mpn.gov.rs.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде и овде.