Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије доставило је Универзитету у Крагујевцу позив за подношење пријава за стипендије Краљевине Мароко за 2018/19. годину

Агенција за међународну сарадњу Марока отворила је конкурс за стипендије на који се могу пријавити држављани Републике Србије старости од 18 до 23 године који желе да конкуришу за стипендију за основне, мастер и докторске студије на француском или арапском језику.

Стипендија је намењена за наставу у области науке, технике и економије.

Настава се изводи на француском језику а кандидати који не говоре француски језик у обавези су да прву годину студија посвете учењу истог. Настава траје од прве недеље октобра 2018. године до јуна 2019. године у Међународном центру за језике у Рабату. Кандидати који говоре арапски језик могу се пријавити за студије на арапском језику. Настава на француском и арапском језику почиње 10. септембра 2018. године.

Рок за подношење пријава: 06. август 2018. године.

Информације о стипендији:

• Стипендија обухвата трошкове школовања и месечну надокнаду од 750 дирхама.
  • Стипендија не обухвата трошкове транспорта, смештаја у студентском дому (прихваћени кандидати могу се пријавити за смештај у дому) и исхране у студентском ресторану (трошкови су по субвенционисаним ценама)

Документа потребна за пријаву:

• Пријавни формулар који можете преузети ОВДЕ
  • Две фотокопије дипломе или потврде о завршеним студијама
  • Две фотокопије положених испита и оценама са студија
  • Лекарско уверење о примљеним вакцинама против инфективних и заразних болести (нарочито против туберкулозе)
  • Два извода из МКР, две фотокопије пасоша, две фотокопије личне карте, потврда из суда о грађанском статусу
  • За магистарске и докторске студије примерак завршних теза

Напомена: одабрани кандидати ће бити у обавези да регулишу студентску визу, лекарско уверење о примљеним вакцинама, као и уплате 900 дирхама за трошкове уписа.

Документа треба послати на адресу:
Министарство просвете, науке и технолошког развоја
Немањина 22-26
Секртор за високо образовање, спрат 5, канцеларија 5, крило Б
Са назнаком: За конкурс „Стипендије Краљевине Мароко“
контакт: vanja.nedeljkovic@mpn.gov.rs

Више информација можете погледати на сајту: www.amci.net.ma и www.enssup.gov.ma