Стипендије Матсуме фондације за истраживање у Јапану 2020.

Jапанска фондација Матсуме (Matsumae International Foundation, MIF) објавила је позив за истраживачке стипендије за 2020. годину (2020 Research Fellowship Program).

Стипендије су намењене за финансирање страних истраживача, постдокторната заинтересованих за истраживање у Јапану.

Трајање мобилности: 3 – 6 месеци; период мобилности између априла 2020. и марта 2021. године.

Приоритетне области истраживања су природне науке, инжењерство и медицина.

Годишње буде додељено око 20 стипендија.

За овај програм се могу пријавити кандидати који су завршили докторске студије, који имају највише 49 година старости у време пријаве и који нису раније боравили у Јапану, који су запослени у својој матичној земљи и који говоре енглески или јапански језик.

Кандидати морају имати позивно писмо од стране одабране институције у Јапану (универзитетске истраживачке лабораторије, државне истраживачке институције или одговарајуће институције у приватном сектору).

Рок за пријаву: 31. јул 2019. године (датум пријема документације)

Програмом је обезбеђена стипендија за истраживање и боравак, покривени су трошкови здравственог осигурања, трошкови авио превоза и обезбеђена је паушала трошкова на почетку истраживачког боравка.

Више информација о позиву за 2020. годину можете видети овде.

Више информација о овом програму стипендија можете видети овде.