Стипендије Мумерт фондације

Фондација Рохус и Беатрис Мумерт, у сарадњи са Роберт Бош фондацијом, нуди стипендије студентима из Централне и Југоисточне Европе намењене за похађање мастер студија у области економије, пословне администрације, инжењерства, природних наука или менаџмента у туризму.

Трајање програма: 2, 5 године

Профил кандидата:
  • Завршене основне студије економије, пословне администрације, инжењеринга, природних наука или менаџмента у туризму
  • Изванредни академски резултати
  • Висок ниво познавања немачког и енглеског језика
  • Социјална одговорност

Стипендија покрива: новчану накнаду од 900 € месечно, додатак за истраживање 228 € по семестру, трошкове пута у висини од 250 €, новчани додатак за рачунарску опрему у висини од 700 €, трошкове здравственог осигурања.

Програмом је прдвиђена и пракса у немачким компанијама у трајању од 4 – 5 месеци, као и путовања до Берлина и Брисела у циљу даљег усавршавања.

Период за пријаву:  од 01. септембра до 01. новембра сваке године (за студије које почињу у зимском семестру следеће године)

Више о програму и начину пријаве видети овде.