Стипендије Републике Малезије за 2015. годину

Програм је намењен талентованим студентима из читавог света који желе да похађају напредне академске студије у Малезији. Стипендије финансира Влада Републике Малезије и намењене су за похађање мастер и докторских студија на државним и приватним универзитетима у Малезији.

Стипендија покрива трошкове школарине, месечну новчану накнаду, трошкове пута авионом кандидата до Малезије, трошкове здравственог осигурања, трошкове визе, додатак на конто уџбеника и путовања у Малезији, трошкове пријаве тезе и трошкове пријаве и одјаве боравка.

Области: природне науке и инжењерство, пољопривредне науке, информационе и комуникационе технологије, биотехнологије, науке о заштити животне средине

Профил кандидата:
  • Старосна граница у време пријаве: не више од 40 година за кандидате за мастер студије; не више од 45 година за кандидате за докторске студије
  • Поседовање међународнопризнатог сертификата познавања енглеског језика (IELTS, TOEFL)

Кандидати приликом пријаве за стипендију морају поднети предлог рада у жељеној студијској области.

Рок за пријаву: 31. март 2015.

Напомена: одвојени су процеси пријаве за стипендију и на жењени студијски програм малезијског универзитета.

Више о програму можете видети овде