Стипендије Шварцкопф фондације

Шварцкопф фондација (The Schwarzkopf Foundation) позива све младе људе који желе да истражују политичке и културне промене у Европи да се пријаве за стипендију која ће им обезбедити плаћене путне трошкове по европским земљама које они буду желели да посете.

Путне стипендије Фондације Шварцкопф креиране су са циљем да младим људима пруже могућност да путују и упознају Европу. Стипендије су намењене упознавању и истраживању посебних културних и политичких аспеката европске интеграције.

Студентима су намењене две врсте стипендија:
  • Класична путна стипендија која се додељује у вредности од € 550 младима узраста од 18 до 26 година.
  • Путна стипендија која се додељује у сарадњи са Немачком железницом (Deutsche Bahn), намењана је младима између 17 и 25 година и додељује се као InterRail Globalpass grant у вредности од € 422 како би посетили поједине европске земље (30 их је у понуди).

Рок за пријаву: 01.09.2014.

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: studentskizivot