Стипендије Шведског института за 2017/18. академску годину

Шведски институт за академску 2017/18. годину додељује следеће стипендије:

1. Студијске стипендије (Swedish Institute Study Scholarships) – Пуне стипендије за редовне мастер студије у Шведској које почињу у зимском семестру 2017. године.

• Стипендије покривају трошкове живота и трошкове школарине, трошкове пута и трошкове здравственог осигурања.
  • Период пријаве за стипендију: 01. децембар 2016 – 16. јануар 2017. године
  • Одвојени су процеси пријаве за стипендију и за жељени мастер програм. Како бисте могли да се пријавите за стипендију, неопходно је да се пријавите на жељени мастер програм на универзитету до 16. јануара 2017. године.
  • Листу мастер програма у оквиру којих се можете пријавити за стипендију можете наћи овде.
  • Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.

2. Стипендије за докторске студије и постдокторска истраживања (SI Scholarships for the Western Balkans for PhD studies and postdoctoral research)

• Стипендије су намењене за размену на нивоу докторских студија или постдокторска истраживања у Шведској у области друштвених наука.
  • Максимално трајање студијског/истраживачког боравка: 12 месеци
  • Кандидати заинтересовани за овај програм приликом пријаве за стипендију обавезно морају приложити позивно писмо од универзитета на ком ће боравити.
  • Пријава се врши путем апликационог портала који можете наћи овде
  • Период пријаве за стипендију: 01. новембар 2016 – 10. јануар 2017. године
  • Више информација о овом програму стипендија можете наћи  овде.