Стипендије Шведског института за мастер студије у Шведској за академску 2019/20. годину

Стипендије Шведског института су пуне стипендије намењене похађању мастер студија у Шведској.

Стипендије су намењене за редовне једногодишње или двогодишње мастер програме који почињу у зимском семестру 2019. године.

Листу мастер програма у оквиру којих можете аплицирати за стипендије Шведског института за академску 2019/20. годину можете погледати овде

Стипендија покрива трошкове школарине, трошкове живота, паушални износ на конто трошкова пута, трошкове здравственог осигурања.

Начин пријаве:
  1. Пријава за мастер програм (до 4 мастер програма) путем портала universityadmissions.se, до 15. јануара 2019. године
  2. Пријава за стипендије Шведског института, између 04. и 14. фебруара 2019.

Кандидати заинтересовани за овај програм стипендија морају поседовати доказ о стеченом радном искуству (минимум 3000 сати пуног или парцијалног запослења, волонтерског рада, плаћене или неплаћене праксе), као и лидерски потенцијал (доказан кроз запослење, волонтерски рад, праксу).

Напомена: Процес пријаве за стипендију и за студије у Шведској су два одвојена процеса. Да би могли да у предвиђеном року конкуришу за овај програм стипендија, заинтересовани кандидати морају бити примљени на факултет у Шведској, на неки од eligible  мастер програма.

Више информација о овом програму стипендија можете наћи овде.