Стипендије Шведског института за редовне мастер студије у Шведској за академску 2014/2015.

Стипендија је намењена кандидатима који желе да упишу мастер студије у Шведској (редовне студије)  и покрива трошкове школарине и месечну стипендију (око 900 евра) за трошкове живота. Програм такође предвиђа и покривање трошкова превоза и осигурања.

Стипендија се додељује за студијске програме који почињу у јесењем семестру и додељује се најпре за једну академску годину (два семестра), а период стипендирања се може продужити за још једну годину по условом да је студент остварио задовољавајући академски успех у току прве године.

Ове стипендије покривају тачно одређене мастер програме које можете видети овде.

Важна напомена: процес пријављивања за жељени мастер програм и за саму стипендију су два одвојена процеса!!!

Да бисте се пријавили за стипендију морате се прво пријавити на жељени студијски програм са дате листе.

• Рок за пријављивање за мастер студије је 15. јануар 2014. године.
  • Период пријаве за стипендију од 3 - 11. фебруара 2014. године.

Детаље везане за пријаву за мастер студије можете видети овде.

Више о програму и стипендији можете видети на: studyinsweden