Стипендије у оквиру ERAWEB II програмa

ERAWEB II (ERASMUS MUNDUS - WESTERN BALKANS) је Еразмус Мундус Акција 2 програм који је намењен мобилности између земаља Европске Уније и земаља Западног Балкана у области медицине и наука о здрављу. Програм је покривен стипендијама и у потпуности је финансиран од стране Европске комисије.

Универзитет у Крагујевцу није партнерска институција у овој мрежи размене, али свакако меже учествовати у истој кроз циљну групу 2 (Target group 2).

Доступни нивои мобилности:

• Размена на нивоу мастер студија: од семестра до 23 месеца
  • Размена на нивоу докторских студија: 6 до 36 месеци
  • Размена на нивоу постдокторских студија: 6 – 10 месеци
  • Размена академског и административног особља: 1 – 3 месеца

Заинтересовани кандидати бирају једну од институција партнера из ЕУ:

• Еразмус Универзитет Медицински центар Ротердам, Холандија (координатор пројекта)
  • Лудвиг Максимилијан универзитет Минхен, Немачка
  • Универзитет Cattolica del Sacro Cuore, Италија
  • Универзитет Торино, Италија
  • Универзитет за науке о здрављу, медицинску информатику и технологију, Аустрија
  • Универзитет Леувен, Белгија

Детаљну академску понуду ЕУ универзитета који учествују у овом програму погледати овде.

Стипендија покрива трошкове школарине, трошкове пута, трошкове визе, месечну новчану накнаду и осигурање. Висина месечне новчане накнаде варира у зависности од нивоа студија.

Језички захтеви зависе од конкретних студијских програма.

Период за пријаву: 06. јануара - 18. марта 2015. године

Додатне информације можете наћи на званичном сајту програма.

Текст актуелног позива за 2015. годину видети овде.

Више о Еразмус Мундус програму и осталим мрежема размене можете видети на сајту Универзитета, у секцији Мобилност наставника и студената.