Стипендије владе Пекинга

Стипендије намењене кандидатима који студирају или се пријављују за студије у Пекингу. Стипендије финансира влада Пекинга.

За ове стипендије могу конкурисати кандидати заинтересовани за упис на мастер и докторске студије на кинеским универзитетима у Пекингу, кандидати заинтересовани за специјализоване обуке на универзитетима у Пекингу и студенти на размени; гостујући предавачи.

Трајање програма: мастер и докторске студије – до 4 године; специјализоване обуке и студенти на размени – до годину дана.

Заинтересовани кандидати морају имати универзитетску дилому која их формално квалификује за мастер/докторске студије и мање од 35 година за мастер, односно мање од 40 година за докторске студије.

Стипендије покривају трошкове школарине (вредност стипендије зависи од академског нивоа кандидата).

Заинтересовани кандидати пријаве подносе у канцеларији владе Кине, дипломатском представништву или амбасади Кине у својој матичној земљи.

Студенти који аплицирају за ову стипендију морају поднети релевана документа универзитетима у Пекингу на које желе да аплицирају до краја фебруарa текуће године.

Рок за пријаву: крај фебрауара (сваке године)

Више о програму и начину пријаве видети овде.