Стипендије Владе Шангаја за мастер и докторске студије

Влада Шангаја сваке године додељује стипендије интернационалним студентима заинтересованим за студије на Универзитету за науку и технологију у Шангају, и то:

• Пуне стипендије – намењене студентима који ће похађати мастер/докторске студије на овом универзитету; стипендија покрива: трошкове пријаве, трошкове школарине, трошкове научних материјала, трошкове смештаја и трошкове здравственог осигурања.
  • Парцијалне стипендије –  намењене студентима мастер/докторских студија; стипендија покрива: трошкове пријаве, трошкове школарине, трошкове научних материјала
  • Стипендије за дугорочне студије – намењене кандидатима који ће похађати дугорочне degree програме на високошколским иснтитуцијама у Шангају

Да би могли да конкуришу за мастер студије на овом Универзитету, заинтересовани кандидати морају имати завршене основне студије и мање од 35 година старости, а за докторске студије – завршене мастер студије и мање од 40 година старости.

Листу факултета у оквиру овог Универзитета и њихову академску понуду видети на адреси: faculties

Рок за пријаву стипендије за мастер и докторске студије: 10. јун 2014.
Рок за пријаву за стипендије за дугорочне студијске програме: 30. септембар 2014.

За пуне и парцијане стипендије онлајн пријава на адреси: application1

За дугорочне програме апликациони формулар на адреси: application2

Више о програму и начину пријаве видети овде.