Стипендије Владе Швајцарске за академску 2015/16. годину

Рок за пријаву: 23. новембар 2014. године

Влада Републике Швајцарске, кроз Савезну комисију за стипендирање страних студената, заинтересованим кандидатима из Србије нуди следеће постдипломске стипендије:

• Стипендије за докторске студије - више информација овде
  • Стипендије за постдокторанте - више информација овде
  • Стипендије за истраживаче- више информација овде

Стипендије су намењене за боравак на неком од 10 државних универзитета у Швајцарској, једном од два федерална универзитета, неком од истраживачких универзитета или универзитета примењених наука (зависно од одабраног програма)

Максимално трајање програма: 3 године за докторске студије, 12 месеци за постдокторанте и истраживаче

Почетак програма: 14. 09. 2015.

Стипендијом покривена месечна новчана накнада, изузеће од плаћања трошкова школарине, трошкови здравственог осигурања, додатак на конто смештаја, трошкови превоза у Швајцарској.

Апликациони пакет је могуће добити путем имејла од Амбасаде Швајцарске у Београду. Пријаву поднети у 3 примерка.

Документа за пријаву послати на адресу:
Swiss Embassy in Belgrade
Bulevar Oslobodjenja 4, 11000 Belgrade

Напомена 1: Одвојени су процеси пријаве за стипендију и на жељену институију у Швајцарској. Приликом пријаве, заинтересовани кандидати прилажу доказ да су прихваћени за боравак на жељеној швајцарској институцији.

Напомена 2: заинтересовани кандидати морају испуњавати језичке услове програма за који аплицирају.

Више о овом програму видети на: SERI Србија, Амбасада Швајцарске у Београду

Извор: mladiinfo.eu