Стипендије Владе Швајцарске за академску 2019/20. годину

Рок за пријаву: 23. новембар 2018. године

Влада Републике Швајцарске, кроз Савезну комисију за стипендирање страних студената, додељује постдипломске стипендије страним студентима и истраживачима.

Стипендије за истраживање намењене су кандидатима који имају минимум завршене мастер студије и који желе да у Швајцарској спроводе истраживање или докторске и постдокторске студије.

• Стипендије за докторске студије – више информација овде.
  • Стипендије за постдокторанте - више информација овде.
  • Стипендије за истраживаче - више информација овде.

Стипендије су доступне за све студијске области.

Стипендије су намењене за боравак на државним универзитетима у Швајцарској, универзитетима примењених наука и два федерална института технологије.

Само кандидати номиновани од стране академског ментора са неке од наведених институција могу бити разматрани за стипендију.

Максимално трајање програма: 3 године за докторске студије, 12 месеци за постдокторанте и истраживаче.

Почетак програма: 01. септембар 2019.

Стипендијом покривена месечна новчана накнада, трошкови здравственог осигурања, паушални износ на конто трошкова пута, додатак на конто смештаја, трошкови превоза у Швајцарској, учешће у културним догађајима за стипендисте.

Апликациони пакет је могуће добити путем имејла (bel.vertretung@eda.admin.ch) од Амбасаде Швајцарске у Београду.

Пријаву послати на адресу:
Амбасада Швајцарске у Београду, Булевар ослобођења 4, 11000 Београд

Напомена 1: Одвојени су процеси пријаве за стипендију и на жељену институцију у Швајцарској. Приликом пријаве, заинтересовани кандидати прилажу доказ да су прихваћени за боравак на жељеној институцији у Швајцарској.

Напомена 2: заинтересовани кандидати морају испуњавати језичке услове програма за који се пријављују.

Више информација о овом програму можете видети овде.