Стипендије за докторске студије медицине на Вирцбург универзитету

Факултет природних наука Универзитетта Вирцбург нуди сваке године стипендије за докторске студије медицине на овом универзитету. Стипендије су намењене за истраживање.

Области: биомедицина, инфекције и имунитет, интегративна биологија, неуронауке, клиничке науке

Листу истраживачких институција у Немачкој видети овде.

Овим програмом покривена је стипендија у трајању од три године (1468 евра/месечно без такси), као и трошкови пута и трошкови истраживања (додатак у висини 5000 евра годишње)

Званични језик: енглески

Кандидати заинтересовани за овај програм најпре подносе документа, а затим обављају интервју (лично или путем видеа, зависно од локације кандидата)

Портал за пријаву се отвара 21. јула 2014.

Рок за пријаву: 26. септембар 2014. године

Профил кандидата:
  • Завршене мастер студије у последње две године или кандидати који очекују да ће мастер студије завршити до јануара 2015.
  • Међународнопризнати сертификати познавања енглеског језика

Више о програму и начину пријаве видети овде.