Стипендије за истраживање у Турској

Истраживачко веће за науку и технологију Републике Турске (TÜBİTAK) додељује стипендије интернационалним висококвалификованим студентима докторских студија и младим постдокторантима истраживачима за обављање истраживања у Турској.

Доступне су стипендије за следеће студијске области: природне науке, инжењерство и техничке науке, медицинске науке, пољопривредне науке, друштвене и хуманистичке науке.
Стипендија покрива: месечну новчану накнаду од 2250 турских лира, као и трошкове пута и трошкове осигурања.

Трајање програма: 12 месеци (максимум)

Профил кандидата:
  • Заинтересовани кандидати морају имати до 35 година.
  • Кандидати заинтересовани за овај програм морају имати позив за истраживачки рад од стране са универзитета или истраживачких института у Турској.
  • Кандидати морају сертификатом потврдити да поседују довољан ниво позавања језика на ком ће спроводити истраживање
Списак потребне документације за пријаву видети овде.

Рок за пријаву: 20. април 2015. године

Више о програму и начину пријаве видети овде.