Стипендије за једномесечне истраживачке посете Аустрији

Рок за пријаву: 30. септембар 2014. године

Стипендије за једномесечне посете Аустрији намењене су професорима и асистентима запосленим на државним универзитетима у Србији, Црној Гори, Македонији и Босни и Херцеговини.

Основни циљ овог програма је да научном особљу са универзитета из горепоменутих земаља омогући спровођење истраживања на универзитетима у Аустрији за потребе мастер или докторских студија.

За овај програм не могу аплицирати кандидати старији од 45 година.

Институције одговорне за овај програм: Универзитет у Грацу и Аустријска служба размене – ÖAD

Програм се спроводи уз подршку Министарства науке и истраживања Републике Аустрије.

Документа за пријаву:
  1. Попуњен пријавни формулар (форму преузети овде)
  2. ЦВ
  3. Мотивационо писмо
  4. Изјава супервизора (форму изјаве преузети овде)
  5. Потврда да је кандидат запослен на универзитету у матичној земљи
  6. Копије диплома и сертификата
  7. Два писма препоруке од стране професора из одговарајуће истраживачке области
  8. Фотографија скоријег датума

Пријаву у два примерка послати на адресу:

Prof. Dr. Wolfgang Benedek, Institute of International Law and International Relations

Universitätsstraße 15/A/4, A-8010 Graz, Austria

Више о програму и начину пријаве видети овде.

Извор: portalmladi